با عجایب هفتگانه اوکراین آشنا شوید

29 دی 1399

«اوکراین» (Ukraine) کشوری در اروپای شرقی است و در همسایگی کشورهای بسیاری همچون روسیه، بلاروس، لهستان، مجارستان و اسلوواکی قرار دارد. پایتخت اوکراین شهر و بزر‌گ‌ترین شهر آن «کیف» (Kiev) است و زبان رسمی مردم آن زبان اوکراینی محسوب می‌شود. زمستان‌های این کشور بسیار سرد و تابستان‌های آن بسیار گرم است و بهترین زمان سفر به آنجا پاییز و بهار است. اوکراین با داشتن بناهای تاریخی با معماری‌های فوق‌العاده یکی از کشورهای مورد توجه گردشگران است که از آن‌ها می‌توان به عجایب هفت‌گانه اوکراین اشاره کرد. عجایب هفت‌گانه اوکراین هفت بنای تاریخی و فرهنگی را شامل می‌شود که در سال ۲۰۰۷ تحت مسابقه‌ای به همین عنوان، انتخاب شدند. این نظرسنجی به‌صورت آنلاین و بر اساس معیارهایی مانند قدمت تاریخی، گردشگری و فرهنگی انجام شد و رای گیری، با بیش از ۷۷,۰۰۰ رای انجام گرفت. با ما همراه باشید تا در این مقاله نگاهی به عجایب هفت‌گانه در کشور اوکراین داشته باشیم.

۱. پارک سوفیفسکی

«پارک ملی سوفیفسکی» (Sofiyivsky Park) در شهر «اومان» (Uman) و استان «چرکاسی» (Cherkasy) در سال ۱۹۷۶ ساخته شد. این پارک زیبا توسط «استانیسلاو پوتوتسکی» (Stanisław Szczęsny Potocki) فرمانده نظامی لهستانی برای همسرش سوفیا طراحی و ساخته شد و این پارک را با نام او نام‌گذاری کرد.

سوفیا بانویی یونانی تبار بود که به‌خاطر زیباییش شهره مردم بود؛ با توجه به اطلاعاتی که وجود دارد گفته می‌شود که سوفیا در طراحی بعضی از بخش‌ها دخالت داشته است و از طراحی‌های اساطیری یونانی بهره برده است. این پارک یکی از معروف‌ترین پارک‌های خلق شده هنری در جهان است و بخش‌های خوش‌منظره‌ای نظیر آبشارها، باغ سنگی و استخر را شامل می‌شود. این باغ سالانه بیش از ۵۰۰,۰۰۰ بازدیدکننده دارد.

۲. صومعه پچرسک لاورا کیف

«پچرسک لاورا کیف» (Kiev Pechersk Lavra) صومعه تاریخی مسیحی ارتدکس در شهر کیف است. این صومعه که در فهرست میراث تاریخی یونسکو قرار دارد یکی از قدیمی‌ترین و مهم‌ترین صومعه‌ها در کشور اوکراین و شرق اروپا است؛ همچنین شامل آثار معماری باشکوه و بی‌نظیر است که هر فردی را مجذوب خود می‌کند. یکی از دیدنی‌ترین بخش‌های این مجموعه برج ناقوس کلیسا است.

موزه این مجموعه شامل اجناس گران‌بها، پرتره روحانیون و تصاویر سلسله‌مراتبی از کلیسا است. تورهای بسیاری برای دیدن این صومعه وجود دارد و این بخش از شهر یکی از مهم‌ترین جاذبه‌های گردشگری محسوب می‌شود.

۳. شهر کامیانتس پودیلسکیی

شهر «کامیانتس پودیلسکیی» (Kamianets-Podilskyi) در استان «خملنیتسکی» (Khmelnytskyi) یکی از قدیمی‌ترین شهرها با قلعه‌های تاریخی در غرب اوکراین است. این شهر شاهد زندگی ملیت‌های بسیاری در خود بوده است و تاریخچه فرهنگی غنی و قوی دارد و مغازه‌های بسیاری با ملیت‌های ارمنی و لهستانی وجود دارد. از جاذبه‌های گردشگری آن می‌توان به قلعه‌ها، خانه‌ها و عمارت‌های باشکوه با معماری‌های زیبا در مرکز شهر اشاره کرد.

در اواخر ۱۹۹۰ این شهر به یکی از جاذبه‌های گردشگری پربازدید در غرب اوکراین تبدیل شد و سالانه فستیوال‌های موسیقی، مسابقات اتومبیل‌رانی و بالون‌سواری در این شهر برگزار می‌شود و نزدیک به ۱۴۰,۰۰۰ هزار گردشگر به این مکان سفر می‌کنند.

دیدگاه‌ها

برای ارسال دیدگاه، وارد حساب کابری‌تان شوید.

دیدگاهی وجود ندارد